پزشکی

ارایه خدمات نوروزی به بیش از 78 هزار مسافر

هلال احمر زنجان در طرح نوروزی به بیش از 78 هزار مسافر نوروزی خدمات داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس, مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح نوروزی هلال احمر زنجان در بخش های امدادی، بشردوستانه، آموزش، درمانی و داوطلبان با ارائه خدمات به 78 هزار و 997 نفر پایان یافت.
حکمت هاشمی با بیان اینکه با پایان تعطیلات عید فطر، طرح نوروزی نیز پایان یافت، افزود: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار ‘هم راه تان هستیم’ از ۲۴ اسفند سال گذشته در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال‌ احمر استان ارائه خدمات ویژه آغاز شد.
وی یادآوری کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان 25 فروردین سالجاری تیم‌ های عملیاتی در 61 عملیات امداد و نجات در قالب 122 تیم عملیاتی به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نجاتگران در این عملیات ها موفق به انتقال 10 مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی 14 نفر و رهاسازی 9 نفر گرفتار در داخل خودرو کرده و پنج نفر از مصدومان را از مرگ نجات دادند.
هاشمی اظهارداشت: با حضور 940 نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان 56 هزار و 627 مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد هشت هزار و 307 نفر نیز در پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) مشارکت و از این طرح حمایت کرده اند.
هاشمی، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون ، پویش سبز، بهره‌ مندی از فضای دوستدار کودک ، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت های ایمنی و کمک های اولیه را از طرح های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و گفت: توسط 162 مربی داوطلب آموزشی 2هزار و 621 مسافر نوروزی یکهزار و 330 ساعت از آموزش ها کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شده اند.
هاشمی با بیان اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات خدمات ارایه می دهند، خاطرنشان کرد: 21 هزار و 146 نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره مند شده اند.
وی به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و ادامه داد: در این حوزه نیز 19 هزار و 749 نفر از هموطنان توسط 2 هزار و 252 نفر روز از داوطلبان از خدمات طرح های مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت، پویش هلال رحمت، مرهم زائر، پویش بشردوستی با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره مند شده اند.
هاشمی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد بدون محدودیت زمانی تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا