اقتصاد

انعقاد قرار داد یک هزار و 408 واحد مسکونی با بانک برای اخذ تسهیلات خودمالکی در استان زنجان

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه سهم استان زنجان در بخش خودمالکی در طرح نهضت ملی مسکن 12 هزار واحد مسکونی است،گفت: تنها یک هزار و 408 واحد مسکونی در استان منجر به انعقاد قرار داد با بانک شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،بهزاد کردلو با بیان اینکه ثبت‌نام برای اخذ تسهیلات خودمالکی از اواخر سال 1400 شروع شده و همچنان تداوم دارد،گفت: در این زمان بیش از 10 هزار پروانه ساختمانی صادر شده است.

وی تعداد واحد معرفی شده در بخش خودمالکی در استان زنجان به شبکه بانکی را 4 هزار و 55 واحد مسکونی اعلام کرد و بیان داشت: در این راستا از این تعداد یک هزار و 408 واحد مسکونی منجر به انعقاد قرار داد با بانک شده است.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌و شهرسازی استان زنجان، گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات 550 میلیون تومان و با کارمزد 23 درصد و 20 ساله است و در جلسات شورای مسکن به ریاست استاندار,نسبت به پرداخت تسهیلات مذکور توسط بانکها تاکید شده است و در صورت عدم اعطای تسهیلات از سوی بانکها جرایمی نیز در قانون جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده است.

کردلو تاکید کرد: با همکاری بانک های عامل، پرداخت این نوع تسهیلات فرصت بسیار طلایی برای خود مالکان است و با این میزان تسهیلات بانکی، متقاضیان می‌توانند در زمین خودشان اقدام به ساخت‌وساز کنند.

وی یادآورشد: زنجانی‌ها می‌توانند به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir/ مراجعه کرده و از تسهیلات خود مالکی استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا