اجتماعی

تخصیص اعتبار منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای تثبیت حدود چمن تاریخی سلطانیه

فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: با پیگیری های انجام شده مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار از سوی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای تثبیت حدود چمن تاریخی سلطانیه اختصاص یافت که نقش مهمی در کاهش مشکلات موجود در این حوزه ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،محمدرضا براتی اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی چمن سلطانیه، تجاوز و ورود مردم به حریم آن بود که در این راستا مقرر شد با اختصاص اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان منابع طبیعی کشور نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

وی گفت: تمهیدات و راهکارهای کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت در زمینه حفظ چمن سلطانیه اندیشیده شده است.

این مسئول ادامه داد :چمن طبیعی سلطانیه، هویت تاریخی این شهرستان و استان محسوب می شود و حفظ آن اهمیت زیادی دارد که طی سال گذشته و امسال در مجموع 600 میلیون تومان از اعتبارات شهرستان برای مطالعات آن در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام گرفته در سال گذشته یک هزار و 295 هکتار از چمن طبیعی سلطانیه با ممانعت از ورود حیوانات و جلوگیری از چرای بیش از حد دام با اقدام به موقع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلطانیه قرق شده است و امسال نیز همین روند تداوم دارد.

فرماندار شهرستان سلطانیه ادامه داد: حفر چاه‌های غیرمجاز موجب کاهش چشمگیر سطح آب‌های زیرزمینی چمن تاریخی سلطانیه گشته که در این خصوص تدابیری اندیشیده شده است. و مقرر شده آب منطقه ای برخورد لازم و کنترل برداشت ها را بعمل آورد.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های آبخوانداری و آبخیزداری و تسهیل آبرسانی از محل روان آبهای فصلی، و احیای مسیل های منتهی به چمن اقدامات لازم برای احیای چمن به‌ کار گرفته شده.

فرماندار سلطانیه افزود: امسال با عنایت به فعالیت های انجام گرفته و عنایات الهی کوچکترین غباری با وزش باد از چمن بلند نشد. و مردم سلطانیه حضورا قدردان خدمات مدیران دولت سیزدهم بودند.

براتی گفت: حفظ چمن تاریخی سلطانیه باید به یکی از مسائل مهم و دغدغه‌های کشوری تبدیل شود زیرا بخشی از تاریخ ایران است و برای حفظ وضعیت موجود باید چمن با استفاده از اقدامات مکانیکی مناسب حفظ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا