اقتصاد

تخصیص وام کم بهره به دهیاری‌های زنجان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری زنجان از اختصاص 1580 میلیارد ریال وام کم بهره به دهیاری‌های این استان برای خرید ماشین آلات خبر داد و گفت: تاکنون تعدادی ماشین آلات سنگین و سبک از این محل برای دهیاری‌های استان تامین شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،وجیه الله بیگدلی با بیان اینکه 960 میلیارد ریال از این مبلغ برای 47 دهیاری استان زنجان طی سال جاری تصویب شده است، اظهار داشت : از محل پرداخت این وام 19 دهیاری ماشین آلات سنگین، بیل بکهو، تراکتور و نیسان خریداری کرده و 28 دهیاری در حال تکمیل مراحل خرید می باشند.

وی افزود: مبلغ 620 میلیارد ریال از این وام نیز برای 17 دهیاری استان زنجان مصوب شده است که در حال تشکیل پرونده بانکی می باشند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری زنجان ادامه داد: این اقدام گامی مهم در جهت خودکفایی و ایجاد درآمدزایی برای دهیاری ها و ارتقای سطح خدمات رسانی آنها به روستاییان است.

بیگدلی اظهار کرد: رشد اعتبارات و تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات باعث شد حجم عملیات عمران روستایی در استان به طور قابل توجهی بالا برود و مناطق روستایی استان از این نظر تبدیل به کارگاه عمرانی شود.

وی با بیان اینکه با تاسیس دهیاری در 52 روستای جدید، تعداد دهیاری‌های استان به 709 مورد رسیده است، گفت همچنین 625 دهیاری در استان ارتقای درجه پیدا کردند که این موضوع در تخصیص اعتبار و ماشین آلات به دهیاری ها بسیار مهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا