اجتماعی

ساماندهی امور خیرین در حوزه مهارت‌آموزی ضروری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به منظور گسترش و بهسازی مهارت‌آموزی و فراهم نمودن زمینه‌های ایجاد اشتغال پایدار، اولین جلسه‌ی کمیته خیرین مهارتی با حضور اعضای کمیته و به ریاست محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در سالن جلسات اداره‌کل برگزار شد.

 محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان هدف اصلی تشکیل کمیته خیرین مهارتی در زنجان را ساماندهی امور خیرین در حوزه مهارت‌آموزی، کمک و حمایت در راستای هم‌افزایی و همسویی مجموعه دولتی و غیردولتی، سوق دادن افراد نیازمند به مهارت‌آموزی، اشتغال‌زایی و آسیب شناسی بیان نمود.

انصاری مکاتبه با خیرین، دستگاه‌ها، نهادها، انجمن‌ها و تشکیل کمیته مهارت‌آموزی شهرستان، برگزاری جلسه شورای مهارت شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و عضویت افراد خیر در شورای مهارت استان تاکید نمود.

وی تشریح قانون حمایت خیرین از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، بررسی نحوه ثبت و تشکیل رسمی مجمع و  تشریح راهکارهای همکاری خیرین در آموزش‌های مهارتی را از برنامه‌های این جلسه دانست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در خصوص فراخوان جذب از بنگاه‌های اقتصادی به عنوان خیرینی که حامی توسعه آموزش‌های مهارتی باشند و بر ضرورت توسعه آموزش‌های مهارتی، دسترسی به رشد اقتصادی استان، ارتقاء بهره وری، ضرورت توسعه اشتغال پایدار و نیازهای مهارت آموزی مطرح و اطلاع رسانی کامل و جامع در اختیار خیرین استان قرار گیرد تاکید نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا