فرهنگی

آثار عکاس دوران دفاع مقدس ساماندهی و شناسنامه‌دار می‌شوند

همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ریاست و کارکنان حوزه هنری زنجان به همراه فعالان فرهنگی استان در عرصه دفاع مقدس و پیشکسوتان عکاسی استان با حضور در منزل ناصر گیوه‌ای؛ رزمنده و عکاس هشت سال دفاع مقدس در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،در این دیدار که با حضور امیر نعمتی؛ رییس حوزه هنری، یحیی رحمتی، حسن ترخوانه، حسین محمدی و قنبر رسولی از فعالان فرهنگی و رسانه‌ای ناصر محمدی، حمیدرضا بازرگانی و حسن رضایی از پیشکسوتان عکاسی استان برگزار شد، از سال‌ها تلاش و مجاهدتهای فرهنگی ناصر گیوه‌ای فعال عرصه جنگ و تاریخ شفاهی دفاع مقدس به سبب فعالیت‌های انقلابی و فرهنگی وی در سال‌های جنگ تقدیر به عمل آمد.

ناصر گیوه‌ای از فعالان عرصه جنگ و هنر مقاومت پایداری در دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور در مناطق جنگی توانسته بودند حدود 2000 فریم از عکس‌های یادگاری شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس که برخی از آنها در عملیات‌های جنگی به شهادت رسیده‌اند را ثبت و ضبط نمایند.

حوزه هنری استان زنجان طبق رسالت ذاتی نسبت به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت با گردآوری آثار ناصر گیوه‌ای به ساماندهی و شناسنامه‌دار نمودن آثار اقدام خواهد کرد تا در آینده و راستای ثبت و نگهداری این عکس‌های که نوعی مردم‌شناسی محسوب می‌گردد آثار در قالب کتاب عکس به همراه روایتی از تصاویر مربوطه چاپ و منتشر خواهد شد.

بخش جذاب شانزدهمین دیدار هنرمند ماه(معنویت، اندیشه و هنر)؛ نمایش عکس‌ها و بیان خاطرات حاضرین از آن دوران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا