اقتصاد

اجرای 7 طرح آبرسانی در شهرستان خرمدره

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال 7 طرح آبرسانی در شهرستان خرمدره با اعتباری بالغ بر 780 میلیارد ریال در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،علی محمد نادرخانی اظهار کرد: ایجاد خط انتقال شمال شهر خرمدره به طول 4 کیلومتر و طرح آبرسانی به این شهر با اعتبار 500 میلیارد ریال از جمله این طرح ها است.

وی افزود: این طرح همچنین شامل احداث دو باب مخزن با حجم 9000 متر مکعب و اعتباری معادل 60 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن شمال و مرکز شهر خرمدره تحت پوشش خدمات پایدار آب قرار می گیرند.

سرپرست شرکت آبفا استان زنجان بیان کرد: آبرسانی به مساکن ملی شهر خرمدره نیز به تعداد 126 واحد و با اعتبار 70 میلیارد ریال از دیگر طرح های در دست اقدام در شهر خرمدره است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی گفت: آبگیری از چاه های شماره 14 و 15 خرمدره نیز با دبی 55 لیتر بر ثانیه و اعتبار 60 میلیارد ریال از دیگر طرح های آبرسانی در شهر خرمدره است که در دست اجرا قرار دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: طرح آبرسانی به فاز 3 شهرک گلدشت خرمدره و سایت اداری این شهر نیز به تعداد 1400 قطعه و با اعتبار 90 میلیارد ریال در دست اقدام است.

نادرخانی به نصب و راه اندازی 10 دستگاه شیر فشارشکن هوشمند در سطح شهر خرمدره نیز اشاره کرده و گقت: این طرح با هدف ایجاد توازن در تقاضا و توزیع عادلانه آب در خرمدره اجرا شد که موجب کاهش هدر رفت آب و همینطور کاهش حوادث و اتفاقات آب در خرمدره می شود.

وی گفت: پیاده سازی سامانه DMA در شبکه توزیع آب خرمدره نیز دیگر طرحی است که در دستور کار قرار داشته و با اجرای این طرح بررسی میزان آب بدون درآمد، پیشگیری از هدر رفت آب و حفظ منابع آبی محقق خواهد شد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح شناسایی، ارزیابی نشت های موجود و تعیین مولفه های آب بدون درآمد در تخمین میزان هدر رفت نیز محقق میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا