اقتصاد

انتقال بیش از 241 هزار تن گندم در سال 1402 به سایر نقاط کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: حسب پیگیری های بعمل آمده 241 هزار و 222 تن گندم معمولی تولید استان با هماهنگی و تخصیص شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به کارخانجات آردسازی، سلیوهای ملکی و سایر استان های دیگر در سال 1402 انتقال داده شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه گندم های خریداری شده در فصل خرید سالجاری جهت انتقال به سایر استان های دیگر انتقال یافته است، اظهار کرد: بیش از 241 هزارتن گندم معمولی در قالب 945 محموله از طریق حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از طریق سیلوهای ملکی و بخش خصوصی به کارخانجات آردسازی استان و سایر استان های مورد نیاز انتقال صورت گرفته است.
زمانی با بیان اینکه انتقال گندم معمولی تولید داخل با هدف تامین امنیت غذایی سایر استان ها انجام می‌شود، گفت: انتقال بیش 202 هزار و 336 تن گندم در قالب 435 محموله به استان های گیلان، تهران، البرز، کرمان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان انجام شده است.
وی اظهار کرد: بیش از 38 هزار و 885 تن گندم در قالب 510 محموله از طریق حمل و نقل جاده ای جهت استحصال آرد به کارخانجات آردسازی استان انتقال داده شده است.
زمانی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم سال 1402 بیش از 432 هزار تن گندم در استان بوده است، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت بازرگانی دولتی ایران، مجوز انتقال گندم به سایر استان‌های کشور تخصیص داده شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا