اجتماعی

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترکت سازمان حفاظت محیط زیست با صدا و سیمای مرکز زنجان

همزمان با روز هوای پاک و با حضور مرادی، معاون آموزش و مشارکت های عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مدیران کل صدا و سیما و حفاظت محیط زیست استان و مسئولین و معاونین این دونهاد، تفاهم نامه همکاری به امضاء طرفین رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در این جلسه با تاکید بر اهمیت زاید الوصف محیط زیست و حفاظت از آن اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و تکنولوژی، محیط زیست فیزیکی گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود و نباید کوچکترین مسامحه ای با تخلف در این حوزه صورت بگیرد.

وی افزود: رسانه ضمن برجسته سازی مسائل محیط زیستی وظیفه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درباره خطراتی که متوجه محیط زیست است را هم برعهده دارد .

لطیفی با اشاره به امانت بودن محیط زیست جهت استفاده نسل های آتی گفت: بسیاری از منابع طبیعی آسیب‌پذیر هستند چون تحت تاثیر فعالیت‌های بشر بوده و باید در مسیرکاهش آسیب به حیات طبیعی فرهنگ سازی گسترده ای صورت بگیرد تا از آسیب‌ها جلوگیری یا تأثیر فعالیت‌های بشری بر روی منابع محیطی مدیریت شود.

وی رویکرد صدا و سیمای استان را تبیین اهمیت حیاتی طبیعت و مواهب الهی نهفته در محیط زیست اعلام کرد و افزود: در همین راستا و در سالهای اخیر مستندهای فاخر درباره حیات گیاهی و جانوری و مناطق بکر طبیعت استان تولید و از شبکه های مختلف رسانه ملی پخش شده است.

نورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست هم دراین آئین  با تشکر از توجه صدا و سیمای استان به مسائل مبتلا به محیط زیست اظهار کرد: حساسیت نسبت به مسائل زیست محیطی با پیگیری‌های دقیق و جامع رصد می‌شود که در این زمینه مردم با اطلاعات کامل اهتمام جدی داشته باشند.

وی افزود: نگاه آگاهانه، متعهدانه و دلسوزانه به حوزه محیط زیست امری لازم و ضروری است و داشتن احساس مسئولیت نسبت به مسائل زیست‌محیطی باید در دستور کار باشد تا بتوانیم با اجرای طرح توانمندسازی جوامع شهری و روستایی در مناطق حفاظتی شاهد تحقق اهداف مورد نظر باشیم.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برابر اصل50 قانون اساسی محیط زیست امری غیر نسلی، ملی و موضوعی حیاتی است که با توجه به تغییرات اقلیمی باید بیش از پیش مورد تبیین و توجه قرار بگیرد.

مرادی تصریح کرد: اجرای طرح های مرتبط با محیط زیست و ایده‌ های خلاقانه بدون حضور رسانه ملی به مقصد نخواهد رسید و صدا و سیما به عنوان پیشتاز طرح های حفاظتی در کنار تشکل های مردم نهاد با اقدامات فرهنگی و رسانه ای دستیابی به نتایج ارزشمند در این زمینه را تسریع خواهد کرد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فعالیت1047 تشکل مردم نهاد در حوزه محیط زیست از نقاط قوت استان زنجان است و حفظ و صیانت از عرصه های ملی و گونه های نادر گیاهی و جانوری این منطقه با تلاش دوستداران محیط زیست و همراهی رسانه را تسهیل می کند.

مرادی اضافه کرد: تاکید مسئولان ارشد نظام بر دقت و توجه بیشتر به موضوعات زیست‌محیطی است که در این زمینه تعامل محیط زیست با صداوسیمای استان زنجان مناسب و قابل تقدیر است.

وی با پیشنهاد صدا و سیمای استان مبنی بر  همکاری گسترده روابط عمومی محیط زیست به عنوان بازوی توانمند اطلاع رسانی در همکاری با رسانه ملی؛ به عنوان پایلوت موافقت و دستور تامین امکانات این امر را صادر کرد.

یافتیان رئیس سازمان محیط زیست استان هم با اشاره به نقش رسانه وظیفه سنگینی که بر دوش دارد گفت : صداوسیمای مرکز زنجان درطول سال  یاری گر محیط زیست بوده و با وجود دشواری ها و کمبود امکانات همواره در کنار حافظان محیط زیست تلاش و مجاهدت کرده است.

موسوی مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم با اشاره به برنامه های محیط زیست در کشور اشاره کرد و گفت : 23برنامه کلان در طی یکسال گذشته کلید خورده است که از آن جمله تربیت نسل محیط زیستی از مهد‌ کودک ها تا پایه دوازدهم  است.

 وی با بیان اینکه در انجام رسالت محیط زیست در کشور 37هزار دهیار تحت آموزش های محیط زیستی قرار گرفته اند افزود: مسئله محیط زیست یک موضوع جهانی است و این مهم بدون حضورو کمک رسانه ها امکان پذیر نیست چراکه با مشارکت رسانه محیط زیست از حالت درون گرایی خارج و به سمت و سوی جامعه روانه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا