اقتصاد

بهره‌برداری از 7 طرح گاز رسانی روستایی شهرستان طارم

همزمان با ایام الله دهه فجر، با حضور استاندار زنجان و جمعی از مسئولان استانی، طرح گاز رسانی 7 روستای شهرستان طارم با صرف اعتباری بالغ بر 62 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،استاندار زنجان در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر از تلاش و پیگیریهای مسئولان شرکت گاز زنجان در راستای پیشرفت و توسعه گاز رسانی روستاهای استان زنجان تقدیر کرد و اظهار داشت: عدالت در خدمت رسانی به مناطق محروم ثمره انقلاب اسلامی بوده و این انقلاب کار آمدی خود را در این زمینه به خوبی نشان داده است.

محسن افشارچی با اشاره به اینکه در حال حاضر طراحی و اجرای عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور، محروم و زیر 20 خانوار استان زنجان، در دست پیگیری و انجام است، اذعان داشت: برکات زیادی طی حیاط انقلاب اسلامی عاید کشور شده است ولی با این وجود مشکلاتی هم وجود دارد که امیدواریم در رفع این مسائل موفق باشیم.

در ادامه این مراسم رحیم سلیمانی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ، با تبریک ایام الله دهه فجر و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و امام شهدا(ره)، اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به همت تلاشگران شرکت گاز استان زنجان، در راستای استقبال از چهل و ششمین بهار انقلاب و نیل به اهداف و آرمانهای انقلاب، 25 طرح گاز رسانی روستایی در استان زنجان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

رحیم سلیمانی‌نژاد اعتبار هزینه شده برای افتتاح طرح‌های گازرسانی روستایی را 966 هزار و 600  میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در ایام الله دهه فجر امسال 21 طرح گاز رسانی روستایی در شهرستان‌های، زنجان، طارم، خدابنده و ایجرود در راستای بهره‌مندی 1095خانور روستایی افتتاح می‌شود که با اتمام این طرح‌ها مجموع روستاهای برخوردار استان از گاز به 740 روستا افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه به طور همزمان 7 روستای شهرستان طارم در این ایام از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد، افزود: با اتمام عملیات گاز رسانی روستاهای شیت، ولیدر، زاچگان، جوزرگان، ته دره، وزنه سر و شهرک قارقالی چم از توابع شهرستان طارم، انتظار 819 خانوار روستایی برای بهره مندی از گاز طبیعی به پایان می‌رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، در ادامه با اشاره به اینکه همزمان با بهره‌برداری از این طرح‌ها، پروژه گاز رسانی4 روستایی دیگر نیز با برآورد هزینه‌ای بالغ بر 277 هزار و 500 میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود، اذعان داشت: با عملیاتی شدن این طرح ها، 131 خانور روستایی دیگر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا