اجتماعیحوادث

تولید اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان توسط هلال احمر

نشست خبری هفته هلال احمر با حضور اصحاب رسانه استان زنجان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این نشست اظهار داشت: اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان، بصورت متمرکز در تهران تولید و ارائه می شود و پیش بینی می شود، تا 6 ماه آینده، همکاران زنجان بصورت بومی و پس از آموزش های لازم، برای معلولان و جانبازان عزیز ارائه خواهد شد.

هاشمی افزود: هم اکنون انگشت، بصورت اندام هوشمند تولید شده و به مرور به تکنولوژی سایر اندام های دست و پا خواهیم رسید.

حکمت اله هاشمی در ادامه گفت: 80 درصد برنامه های ابلاغی اجرا شده اند.

حکمت اله هاشمی افزود: هلال احمر در بخش های امداد و نجات، داوطلبان، امور جوانان و بهداشت و درمان و جوانان فعالیت می کند.

وی افزود: اقدام فوری و با کیفیت در ماموریت ها مهمترین اهداف ماست.

پیگیری توسعه پایگاههای امداد و نجات از مهمترین برنامه های هلال احمر است و زنجان به عنوان مرکز شمالغرب می باشد و استان زنجان معین استانهای حادثه خیز می باشد. برای حوادث استان زنجان نیاز به تجهیز ناوگان خودرویی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: 900 دستگاه خودرو خریداری شده است و در دو ماه آینده در استانها تقسیم خواهد شد. هر استانی بتواند برنامه های مدونی ارائه نمایند، سهم بیشتری خواهد گرفت.

وی گفت: با یک سوم نیروی انسانی فعالیت می کنیم و 81 نفر از امدادگران داوطلب را وارد چرخه هلال احمر زنجان شدند.

هاشمی گفت: در حوزه درآمد از 100 میلیون تومان به 500 میلیون تومان رسیده است و در 6 ماهه نخست می توانیم افزایش دهیم؛ افزایش درآمد منجر به افزایش جذب نیروی انسانی خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: سازماندهی نیروهای داوطلبان هلال احمر، از مهمترین برنامه های ما می باشد و 16 هزار داوطلب، نیازمند ارتباط و برنامه تدوین شده می باشد.

وی افزود: پیگیری امور توانبخشی بعنوان پشتیبان دانشگاه عوم پزشکی، از دیگر برنامه های ماست؛ مجوز جذب 3 متخصص اروتز و پروتز دریافت شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در حال پیگیری اعضای بندن هوشمند هستیم و تا در درمان بیماران، از اعضای هوشمند مثل انگشت بهره مند شویم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا