اقتصاد

حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزاد راهی تکمیل شده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزاد راهی تکمیل شده است،گفت: از این میزان 100کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و 100 کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،اصغر اسماعیلی با بیان اینکه بخش اعظمی از اقداماتی که در اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان انجام می شود در بخش راه و راهسازی است،اظهار داشت: ساخت راه در بخش های آزاد راه، بزرگراه و راه های اصلی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است ولی نگهداری راهها در تمام بخش های راه بر عهده راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان است.

وی،با بیان اینکه استان زنجان از موقعیت جغرافیایی استثنایی برخوردار است،گفت: این استان مرکز اتصال استانهای شمالغرب به پایتخت است و در این میان می طلبد به توسعه بهبود راهها توجه ویژه ای شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،به میزان طول شبکه راههای استان زنجان اشاره کرد و افزود: این استان « 200 کیلومتر » آزاد راه، «130 کیلومتر» بزرگراه،«350کیلومتر» راه اصلی،«750 کیلومتر »راه فرعی و« 4 هزار و 200 کیلومتر» راه روستایی دارد.

بخش اعظمی از پروژه های راه سازی از محل اعتبارات ملی تامین می شود

اسماعیلی، با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزاد راهی تکمیل شده است،گفت: از این میزان 100 کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و 100 کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

وی، با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از پروژه های راه سازی از اعتبارات ملی تامین می شود، تصریح کرد: بخش راه یکی از مولفه‌های مهم اصلی توسعه هر کشوری است و وجود راه برای هر منطقه یک سرمایه ارزشمند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا