اجتماعی

زنجانی‌ها در مسابقه بین المللی نامه نگاری شرکت کنند

مدیرکل پست استان زنجان گفت: مردم استان‌ زنجان می‌توانند در مسابقه بین المللی نامه نگاری که نامه ای به نسل های آینده درباره دنیایی که امیدوارید آن‌ها به ارث ببرند بنویسند و یکی از 3 برنده بین المللی و 5 برنده ملی شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،جواد رسولی در گفتگو با خبرنگار فاونا بیان کرد: اتحادیه جهانی پست از علاقه‌مندان به شرکت در پنجاه و سومین مسابقه نامه نگاری خواست تا با نامه ای به نسل های آینده، درباره دنیایی که امیدوارند آن‌ها به ارث ببرند، بنویسند.

وی افزود: اتحادیه جهانی پست همه ساله با هدف گسترش مهارت‌های نوشتاری برای گروه نوجوان، تشویق شرکت کنندگان به ابراز خلاقیت، اصلاح مهارت‏‌های زبانی از طریق نامه‌نگاری و کمک به تداوم روابط دوستانه بین‌المللی به‌عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی خود این مسابقه را برگزار می‌کند.

مدیرکل پست استان زنجان گفت: امسال اتحادیه جهانی پست پنجاه وسومین دوره این مسابقه را برگزار می کند. این نهاد بین المللی از دانش آموزان سنین 9 تا 15 سال در سراسر جهان خواسته تا نامه ای به نسل های آینده درباره دنیایی که امیدوارند آن‌ها به ارث ببرند بنویسند.

وی با بیان اینکه مهلت دریافت نامه ها تا پایان اسفند 1402 است گفت: فقط نوجوانان تا 15 سال امکان شركت در این مسابقه را دارند.

وی بیان کرد: دفتر بين‌الملل اتحاديه، نامه‌هاي دريافتي از مدارس و افرادحقیقی را مستقیم پذیرش نمی کند، بنابراین تمام آثار را ابتدا باید شرکت پست جمهوری اسلامی ایران بررسی و پس از داوری، برترین نامه را ترجمه و به مقر اتحادیه ارسال کند. نامه ها باید در زمینه موضوع اصلی، دست نویس و حداکثر در دو صفحه و 800 کلمه به زبان فارسی باشد. همچنین باید در همه نامه‌ها عناصر مربوط به نامه‌نگاري، از جملة عنوان، مقدمه، قسمت اصلی، بخش پایانی و نیز امضا موجود باشد.

رسولی اذعان کرد: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه از هر نقطه از سرزمین پهناور ایران عزیز می توانند نامه های خود را به نشانی روابط عمومی پست استان خود و در تهران به نشانی تهران-صندوق پستی 8811-15875 ارسال کنند.

به گفته مدیرکل پست استان زنجان شرکت کنندگان باید روی پاکات نامه ارسالی علاوه بر نشانی دقیق و کدپستی، مشخصات کامل نگارنده از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را نیز درج کنند.

وی خاطرنشان کرد: معیار داوران برای ارزیابی کیفیت نامه ها توجه به حفظ ساختار نامه،مرتبط بودن با موضوع، ساده و روان نویسی، خلاقیت و استفاده صحیح از زبان و کاربرد واژه ها و همچنین بهره گیری صحیح از علائم نگارشی از موارد حائز اهمیت است.

گفتنی است سه برندة نخست به ترتيب مدال‌هاي طلا،‌ نقره و برنز ویژه دفتر بين‌الملل اتحادیه را دريافت مي‌كنند. همچنين دفتر ارتباطات و امور بين‌الملل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گواهينامه‌ و جوايزي به رسم یادبود به برندگان اهدا خواهد کرد.

رسولی گفت: هزینه ‏سفر برنده ‏مدال ‏طلا برای ‏حضور در مقر دفتر بین ‏الملل پست واقع در برن سوئیس و دریافت ‏جایزه را اتحادیه تقبل و یا جایزه جایگزینی به صلاحدید اتحادیه تعیین و ارسال می کند.

وی اذعان کرد: شرکت ملی پست بر اساس رای هیئت داوران ضمن تقدیر از 10 اثر برتر، به 5 اثر برگزیده‌ی دارای ویژگی های فوق، جوایزی ارزشمند به رسم یادبود اهدا می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا