اقتصاد

طرح هادی در 74 درصد روستاهای شهرستان ماهنشان اجرا شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از 96 روستای بالای 20 خانوار شهرستان ماهنشان، در 71 روستا (معادل 74درصد) طرح هادی اجرا شده است که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 71 روستای شهرستان که طرح هادی اجرا شده، ،تعداد 28 روستا ، ظرف سه سال گذشته به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه، در سالجاری 37 پروژه طرح هادی در35 روستای شهرستان با مجموع اعتبار 223649 میلیون ریال اجرا گردیده است، اظهار کرد: از این تعداد 11 روستا از اعتبارات استانی و فاقد دهیاری،5 روستا از اعتبارات ملی و 19 روستا از محل اعتبارات قیر یارانه ای انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان خاطر نشان کرد: در سال جاری به 19 روستای این شهرستان از محل اعتبارات قیر یارانه ای سهمیه سال 1401 با اعتبار 134912 میلیون ریال به مساحت 68000مترمربع آسفالت ریزی صورت گرفته، که به لحاظ تناژ قیر مصرفی رشد 68 درصدی، تعداد روستا رشد 36 درصدی ، حجم عملیات رشد 13 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

خواجه ای یادآور شد: با توجه به اتمام افق ده ساله طرح هادی ، برای33 روستا بازنگری تهیه شده و تعداد 29 روستای دیگر نیازمند بازنگری می باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه، از 7 طرح روستای بافت با ارزش تهیه شده در استان، 2 مورد (قوزلو و خورجهان )مربوط به شهرستان ماهنشان می باشد ، تصریح کرد: همچنین طرح روستای هدف گردشگری علم کندی نیز تهیه گردیده است.

وی به برخی اقدامات شاخص در این شهرستان اشاره کرد و گفت: آغاز علیات اجرای طرح بافت با ارزش قوزلو،اتمام عملیات آماد سازی محل جابجایی روستای در معرض خطرسعید کندی که بیش از 15 سال است مورد مطالبه اهالی این روستا بوده و اتمام دیوار حفاظتی و آسفالت داخل روستای دور دست و صعب العبور علم کندی ،اجرای بیش از 9 پروژه روستاهای فاقد دهیاری ظرف سالجاری از اقدامات و پروژه های شاخص بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا