اجتماعی

طرح کشت قراردادی گندم و دانه های روغنی در زنجان اجرا می شود

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: کشت قراردادی گندم آبی، دیم و دانه های روغنی سال زراعی 1403–1402 با تصویب شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی با همکاری بانک کشاورزی و شرکت ارتباطات سیار ایران با اجرای شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان زنجان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: با عنایت به فراهم نمودن و ایجاد زیرساخت مناسب، اجرای کشت قراردادی گندم در سطح چهار میلیون و نهصد هزار هکتار در کلیه اراضی آبی و دیم و دانه های روغنی شامل کلزا، گلرنگ و کاملینا در سطح دویست و پانزده هزار هکتار در کلیه استان های کشور اجرای می شود.

وی عنوان کرد: عقد قرارداد با کشاورزان از طریق بستر نرم افزاری (پلتفرم) طراحی شده توسط شرکت ارتباطات سیار ایران به صورت مستقیم ما بین کشاورز با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان صورت می گیرد.

زمانی گفت: کشاورزان در مرحله اول می بایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی 1403-1402 ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانیGTC.ir قابل دسترس می باشد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: مراجعه کشاورزان به کارگزاران شرکت خدمات حمایتی به منظور دریافت کود بر اساس استعلام قرارداد در سامانه پایش مواد کودی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: کشاورزان می توانند در هر یک از مراحل کشت قراردادی با استفاده از امکانات برنامه کاربردی ( اپلیکیشن ) نسبت به مشاهده وضعیت قرارداد، تخصیص اعتبار، اطلاعات مربوط به توزیع نهاده ها، بیمه و … اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا