اقتصاد

مجمع عمومی دومین شركت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت برگزار می‌شود

مجمع عمومي عادي شرکت سرمایه گذاری استان زنجان با نماد «وسزنجان» به طور فوق العاده روز سوم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،بر اساس آگهی دعوت به مجمع عمومی این شرکت، حضور در این جلسه و شرکت در مجمع هم به صورت حضوری و هم الکترونیکی برای سهامداران مقرر شده است.

علاوه بر انتخاب اعضای هیئت مدیره، استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 1402/06/31، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار و تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره از دستور جلسات این مجمع عمومی است.

ولی اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که شورای عالی بورس در آبان امسال مصوبه مربوط به برگزاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را ابلاغ کرد، گفت: 31شرکت سرمایه‌گذاری استانی داریم که 28 شرکت در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده‌اند.

وی افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مطابق قانون تجارت باید 4ماه بعد از پایان سال مالی مجامع خود را برگزار کنند. این درحالی است که مجامع برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی 4سال برگزار نشده است.

جعفری درباره مصوبه شورای عالی بورس نیز توضیح داد: بعد از تصویب مصوبه شورای عالی بورس، دو استان زنجان و خراسان شمالی به عنوان پایلوت انتخاب شدند. از این رو، برای این که مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود، لازم است اطلاعات کامل مالی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در کدال منتشرشود.

وی، اطلاعات به روز را دلیل انتخاب دو استان خراسان شمالی و زنجان جهت برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فاز نخست ذکر کرد.

گفتنی است مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری خراسان شمالی 23 بهمن ماه برگزار شده و اعضای هیات مدیره نیز انتخاب شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا