سیاست

نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در تبلیغات انتخاباتی، قانون را رعایت کنند

رئیس هیات بررسی تبلیغات انتخابات استان زنجان با اشاره به اینکه استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و عمومی برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها امکان پذیر است گفت: هیأت بررسی تبلیغات استان، بیش از ۵۰ مورد از فهرست امکانات دولتی را بر اساس قانون مشخص کرده و برای استفاده تبلیغاتی نامزدها مبتنی بر اصل برابری فرصت تبلیغاتی و عدالت انتخاباتی در اختیار نامزدها گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،ابوالفضل رفیعی در جلسه هیأت بررسی تبلیغات انتخابات استان با بیان اینکه در مواد 70 تا 85 قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی، به مباحث تبلیغاتی و ضوابط آن و نیز جرائم تبلیغاتی و انتخاباتی اشاره شده، به نامزدهای نمایندگی مجلس توصیه کرد حتما این مواد را مطالعه و هواداران نیز توجیه شوند چرا که مسئولیت اقدامات هواداران نیز متوجه شخص نامزد می باشد.

وی گفت: کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی صرفا مجاز به چاپ و نصب اقلام تبلیغاتی حداکثر در ابعاد 70×100 بوده و تصاویر بزرگتر صرفا در محل ستاد های اصلی و فرعی نامزدها مجاز می باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان ضمن تاکید بر رعایت قانون و دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی توسط نامزدها، از آنها خواست از نصب داربست و بنرهای بزرگ در سایر نقاط شهرها و روستاها خودداری کنند زیرا این اقدام تخلف بوده و فرمانداری‌ها موظف به جمع آوری اقلام و آثار تبلیغاتی غیر مجاز می باشند.

رفیعی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف در این دوره از انتخابات برای تمامی کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های تلویزیونی از جمله پخش فیلم های تبلیغاتی نامزدها، و نیز پخش مناظرات ، کمک شایانی به شناخت مردم از سوابق، برنامه ها و توانمندی‌های کاندیداها خواهد کرد ضمن اینکه امکانات دولتی مانند سالن های همایش و ورزشی شهرها و روستاها برای استفاده در برنامه های تبلیغاتی کاندیداها و هوادارانشان تعیین و اعلام شده و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز محل هایی برای نصب آثار و اقلام تبلیغاتی کاندیداها فراهم آورده اند.

وی با بیان اینکه رعایت قانون برای نامزدها قوت گرفته است گفت: نامزدهای متخلف که این موضوع را در نظر نگیرند و خلاف مواد قانونی عمل کنند، باید منتظر برخوردهای قانونی باشند.

رئیس هیئت بررسی تبلیغات انتخابات استان زنجان گفت: مشارکت مردم مهمترین اصل در انتخابات است و زیرساخت‌ها برای مشارکت حداکثری در انتخابات ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا