اقتصاد

هنرمندان چاقوساز زنجانی صاحب زمین می شوند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان ابراز کرد: تا یک ماه دیگر به صنعتگران چاقوساز زنجانی در ناحیه صنعتی ظریفان زمین اعطا می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن عباسی اظهار داشت: چاقوسازی در زنجان قدمتی دیرینه دارد و این هنر توانسته در قالب صنایع‌دستی جایگاه ویژه‌ای را در کشور کسب کند،.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در خصوص ناحیه صنعتی ظریفان در ضلع شمالی عوارضی آزادراه زنجان– قزوین اظهار داشت:  شهرک صنعتی ظریفان زنجان پس از چندین سال به مرحله واگذاری واحد‌های کارگاهی رسیده است. این پروژه که با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی و شهرک‌های صنعتی استان کلید خورد با هدف عرضه صنایع دستی و استفاده از ظرفیت رهگذران طراحی شد تا بتواند حمایت اساسی از صنایع دستی زنجان انجام گیرد.

وی گفت: استان زنجان در تولید صنایع دستی فلزی، از لحاظ فروشگاه‌های عرضه، تعداد و کیفیت دست‌ساز‌ها جزو استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود که حدودا یک ماه دیگر راسته ای از آن به صنعتگران چاقوساز تعلق می گیرد

عباسی تصریح کرد: هدف از ایجاد این ناحیه، جذب مسافران عبوری از زنجان است؛ چرا که در این ناحیه صنعتی امکانات رفاهی از جمله نمازخانه، رستوران، کافی‌شاپ و سرویس بهداشتی پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا