سیاست

پاسخگویی موجب از بین رفتن شکاف بین مردم و مسئولان است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت:پاسخگویی از شاخص های مهم حکمرانی خوب است و موجب از بین رفتن شکاف بین مردم و مسئولان و باعث انسجام سیاسی و اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس ،حجت‌ الاسلام و المسلمین مظفری روز چهارشنبه در شورای اداری استان زنجان به قانون جدید دیوان عدالت اداری اشاره کرد و اظهار داشت: در قانون جدید نوآوری بسیار مهمی پس از 40 سال قانونگذار در قالب تبصره چهار ماده 16 اضافه کرده که در واقع فلسفه حقیقی تصدی مسئولیت در نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: مطابق تبصره چهار ماده 16 قانون دیوان عدالت اداری که سال 1402 به آن الحاق شده است، کلیه دستگاه های اجرایی مکلف به ثبت درخواست و پاسخگویی به امور اداری شهروندان در مهلت زمانی سه ماهه هستند و شهروندان نیز مکلفند ابتدا تقاضای خود را به دستگاه مربوطه ارائه دهند و در صورت امتناع آن دستگاه از پاسخگویی در مهلت مقرر یا راضی نشدن از پاسخ آن دستگاه برای طرح شکایت در دیوان عدالت اداری اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در ارائه خدمت به مردم باید همه ظرفیت های دستگاههای اجرایی به کار گرفته شود و امور به صورت شفاف به مراجعه کنندگان ارائه شود.

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پاسخگویی در نظام اداری اشاره کرد و گفت: پاسخگویی نشانه مطلوبیت هر نظام اداری و به رسمیت شناختن حق شهروندی شهروندان است.

حجت الاسلام مظفری افزود: پاسخگویی از شاخص های مهم حکمرانی خوب است و موجب از بین رفتن شکاف بین مردم و مسئولان و باعث انسجام سیاسی و اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا