فناوری اطلاعات

افتتاح سایت ۴G همراه اول

سایت ۴G همراه اول با دستور رئیس جمهور در روستای ابراهیم آباد شهرستان خدابنده افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،همزمان با هفته جهانی ارتباطات، افتتاح سایت ۴G پرسرعت روستای ابراهیم آباد شهرستان خدابنده با دستور رییس‌جمهور و با حضور مدیر مخابرات منطقه زنجان افتتاح گردید.
این مراسم که با حضور مدیر مخابرات منطقه زنجان، معاون فرماندار شهرستان خدابنده، مدبرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان و رئیس اداره مخابرات شهرستان خدابنده برگزار شد سایت پرسرعت روستایی ۴G همراه اول، با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال، در روستای ابراهیم آباد شهرستان خدابنده از توابع استان زنجان، با دستور رئیس جمهور بصورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
با افتتاح این سایت اهالی روستای ابراهیم آباد و جاده های اطراف از امکانات تلفن و اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.
گفتنی است، اپراتور همراه اول به درخواست وزیر ارتباطات و در حضور رییس‌جمهور، با انجام «تست سرعت » موفق به ثبت سرعت ۱۰۱۳ مگابیت بر ثانیه دانلود شد.
همچنین در این مراسم همراه اول قرارداد «خرید ۱۰۰۰ عدد آنتن ‌تولید داخل» را با سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امضا کرد.
افتتاح سایت‌های پرسرعت روستایی همراه اول در «دربیدو استان فارس» و «دومین سایت ۵G در اراضی عباس آباد (کتابخانه ملی ایران)» از دیگر پروژه‌های افتتاح شده بود. که همراه اول به‌عنوان رکورددار سرعت اینترنت ۵G و تعداد سایت نسل ۵ در ایران، توانست ، تعداد سایت‌های نسل۵ خود در کشور را به ۹۵۰ برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا