فناوری اطلاعات

عقد تفاهم نامه راه اندازی فیبر نوری در 14نقطه کمیته امداد امام خمینی ره استان زنجان با شرکت مخابرات

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس، مدیر کل مخابرات در همایش «نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار» که با حضور میهمانان کشوری و استانی برگزار شد و تبریک روز جهانی مخابرات و ارتباطات گفت: در استان زنجان ۳۲ درصد مشترکین تجاری فیبر نوری داریم که تلاش داریم افزایش داشته باشد.
شبستانی با اشاره به مشکلات رادیو که در زمان خاص جوابگو نیست افزود: ما تلاش داریم که ارتباطات بر بستر فیبر نوری جایگزین شود.
وی اظهار داشت:امیدواریم تا پایان سال تمام مشترکین تجاری بر بستر فیبر نوری ایجاد شود.
در ادامه مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات زنجان با تشکر از حمایت مخابرات زنجان و با اشاره به شبکه نورونتا گفت: شبکه نورونتا با بهره مندی از راه حل شرکت Tellabs از سال ۱۳۸۲ خدمات ارتباطی مهم مشترک مشترکین را ارائه می‌نماید لازم به ذکر است در حال حاضر موسسات مالی اعتباری و حاکمیتی از شبکه نورونتا که یکپارچه‌ترین شبکه دیتای موجود در کشور است بهره می‌برند.
مهندس احمدی افزود: با توجه به کیفیت و امنیت بالای سرویس بر این شبکه و رضایتمندی بالای مشترکین به نسبت سایر شبکه‌ها، یکی از گزینه‌های مهم جهت ساماندهی شبکه بین سازمانی دیتای مشتریان خاص می‌باشد.
وی اظهار داشت: مهمترین شاخه‌های شبکه نورونتا عبارتند از شبکه اختصاصی غیر اشتراکی، سرویس با ضریب دسترسی تا ۹۹/۹، سرویس با بالاترین ضریب امنیت در کشور، بهره‌مندی از ظرفیت کافی و توسعه پذیری در کشور، دارای مرکز تماس VIP, سرویس با QOSتضمین شده و امکان ارائهSLA می باشد.
مهندس احمدی با اشاره به شبکه اختصاصی -غیر اشتراکی تصریح کرد: تکنولوژی شبکه نورونتا از نوع TDM می باشد و ارتباطات در این نوع شبکه ماهیتاً به صورت انتها به انتها و اختصاصی برقرار می‌گردد،بنابراین کل پهنای باند در هر لحظه در اختیار مشترک می‌باشد چه استفاده بشود چه نشود،درهم‌ بندی شبکه مدارات به صورت اشتراکی بین چند مشترک بسته نخواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به مرکز تماس و سیستم VIP اظهار داشت: در حال حاضر مرکز خدمات پس از فروش شرکت مخابرات ایران سامانه 021-2010 با راه‌اندازی منوی اختصاصی پاسخگوی مشکلات، قطعی و سوالات مشترکین این شبکه به صورت VIP می‌باشد، با این امکان مشترکین شبکه نورنتا در اسرع وقت بدون نیاز به انتظار در صف تماس به اپراتور متصل گردد.

در ادامه مهندس حسین پور رییس اداره بازاریابی دیجیتال شرکت مخابرات ایران با اشاره به عنوان همایش نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار گفت: وقتی بشر وارد سال۲۰۰۰شد یک سری اتفاقات و پیشرفت صورت گرفت، نگاه ما به کشورهای توسعه یافته نگاه غلطی است که براساس دارایی نفت و گاز ثروتمند می دانستیم، که این نگاه نادرستی است.
وی اظهار داشت:میزان ثروت یک کشور به خلق ایده لوژی و تکنولوژی دارد، ما باید به نخبه هایی که در کشور پرورش می دهیم، توجه داشته باشیم چرا مه به اندازه یک نخبه که از کشور خارج می شود ما دچار آسیب می شویم.
نوآوری دیجیتال در سه سطح می باشد که سطح اول شرکت های مخابراتی که زیر ساخت های آن چون فراهم کردن زیر ساخت ،دیتا سنتر… می باشد.

آزادفلاح مدیر عامل شرکت امید ژرف نگر در ادامه این همایش گفت: سرویس نورونتا به عنوان سرویس پایدار مخابرات شناخته می شود که بصورت اختصاصی است.
آزادفلاح افزود: امنیت سرویس نورونتا به دلیل جداسازی تجهیزات این سرویس از اولین اقدامات ما می باشد که باعث امنیت این سرویس می باشد؛ عدم اتصال به اینترنت عمومی کشور از دیگر مزایای این سرویس می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا