اقتصاداجتماعی

اجرای هشت طرح آبرسانی در شهرستان خرمدره

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از اجرای هشت طرح آبرسانی با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال در شهرستان خرمدره خبر داد.

به گزارش فناوری پرس، علی محمد نادرخانی اظهار کرد: این طرح ها در مجموع جمعیتی افزون بر 13 هزار نفر را از خدمات تامین آب شرب پایدار در شهرستان خرمدره برخوردار می کند.

وی افزود: حفر و تجهیز چاه شماره 15 خرمدره با اعتبار 50 میلیارد ریال یکی از این طرح هاست که هم اکنون در مرحله آزمایش پمپاژ قرار داشته و پس از نصب تجهیزات مکانیکی و الکتریکی وارد مدار بهره برداری می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: زمین چاه شماره 16 خرمدره نیز تملک شده و مجوزات لازم را دریافت کرده است که بزودی عملیات اجرایی حفر و تجهیز این چاه با اعتبار 50 میلیارد ریال آغاز می شود.

وی گفت: این طرح ها در راستای تامین آب و پایداری شبکه در شهرک گلدشت، فرهنگیان و مساکن ملی در شهر خرمدره اجرامی شوند.

نادرخانی گفت: احداث خط انتقال برای اتصال چشمه دوم روستای فلج و تقویت مولفه های آبرسانی در این روستا نیز با اعتبار 4 میلیارد ریال انجام می شود.

این مسئول به پیشرفت 85 درصدی پروژه احداث مخزن ذخیره آب در روستای سوکهریز نیز اشاره کرده و گفت: این طرح با 40 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات عمرانی اجرا می شود.

به گفته نادرخانی: اجرای عملیات اصلاح شبکه توزیع آب در روستای سوکهریز نیز به طول 13 کیلومتر توسط قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) در دست اجرا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان گفت: نصب دو دستگاه کلرزن جدید در روستاهای باغ دره و انجلیین، اجرای بخشی از خط انتقال روستای قلعه حسینیه، نصب سیستم های هوشمند حفاظت الکترونیک در 15 مورد از تاسیسات آب و فاضلاب از جمله دیگر اقدامات شرکت آبفا در شهرستان خرمدره است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا